Vilkų klubas buvo apdovanotas diplomu ir tūta.

 

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Krašto Apsaugos Ministrė Rasa Juknevičienė ir Karinių Oro Pajėgų vadas generolas majoras  Edvardas Mažeikis “Vilkų klubui” įteikė garbingą apdovanojimą už Lietuvos kariuomenės kūrėjams ir jos draugams bendrauti skirtą interneto svetainę www.vilkuklubas.lt.

 Apdovanojimą, vilkų klubo vardu, atsiėmė majoras Aleksiejus Gaiževskis.

Itin slaptą KGB šifravimo aparatūrą CŽV gavo iš lietuvių

Ainis Gurevičius, www.DELFI.lt
2010 birželio mėn. 19 d. 00:02
. 
Birželį sukako 20 metų, kai oficialiai buvo įkurtas Aukščiausios Tarybos apsaugos skyrius (ATAS). Po tiek metų šios tarnybos pirmasis vadovas Artūras Skučas DELFI atskleidė kai kuriuos to meto įvykius, iki šiol laikytus paslaptyje. Pavyzdžiui, KGB šifravimo aparatūrą, kurią amerikiečiai seniai bandė gauti, pagrobė ATAS pareigūnai ir perdavė Centrinei žvalgybos valdybai (CŽV). Aparatas iš Vilniaus buvo skubiai išgabentas specialiai iš JAV atsiustu lėktuvu.

Radijo stotį atplukdė „Dailė“

1990-ųjų vasarą JAV lietuviai nupirko ir į Vokietiją atgabeno galingą radijo stotį, skirtą Seimui. Sienas tuo metu dar kontroliavo rusų kariuomenė, todėl į Lietuvą aparatūrą reikėjo kaip nors atsigabenti patiems. Šios misijos ėmėsi menininkai, plaukę Dailininkų sąjungos jachta „Dailė“. Jie slapta atplukdė radijo stotį į Klaipėdą.

Tikėtina, jog ši aparatūra per Sausio įvykius išgelbėjo ne vieną gyvybę. 1991-ųjų sausio 13-ąją rusų kariuomenei Vilniuje pradėjus žudyti žmones parlamento gynėjams buvo likusi vienintelė ryšio priemonė, kuria jie galėjo bendrauti su pasauliu (rusai buvo blokavę telefono linijas, užgrobę radiją bei televiziją ir kt.).